Dodijeljene nagrade za najbolji literarni rad na temu “Jesenje lišće, ljepota koja se ponavlja”

Jučer su u Biblioteci dodijeljene nagrade pobjednicima na konkursu za najbolji literarni rad na temu „Jesenje lišće, ljepota koja se ponavlja“.  Konkurs je raspisan za srednjoškolce i jedan je vid saradnje sa ovim uzrastom mladih.

Sam konkurs je ustvari pokušaj podsticanja djece ne samo na čitanje nego i na pisanje. U toj životnoj dobi mladi su već formirani  za svaki vid stvaralaštva, pa bilo da su to samo pokušaji ili skriveni talenti.  Biblioteka jeste mjesto na kojem se mogu pronaći rješenja za sva pitanja onoga koga uopšte nešto zanima, a radoznalost bi trebala biti karakteristika mladih. A uostalom čitanje je vid njegovanja mentalnog zdravlja.

Konkretno, što se tiče konkursa komisija je u sastavu Tatjana Tomić, Fuad Hrustić i Mirsa Šarić pregledala radove i odredila da je

1. nagradu  dobila Mulaomerović Adna učenica II13 MSŠ Hasan Kikić

2. nagradu dobila je Osmić Ajna učenica II13 MSŠ Hasan Kikić

3. nagradu dobila je Džinić Lejla učenica III razreda MSŠ Hasan Kikić

A pošto su bile određene tri novčane nagrade a samo su četiri rada dostavljena direktor biblioteke Husein Kujraković odlučio je da se sva četiri učesnika nagrade pa je tako i četvrta Omerbašić Amina učenica III razreda MSŠ Hasan Kikić dobila nagradu. Samo da kažem da su nagrade bile novčane i iznosile su 100 KM za prvo mjesto, 70KM za drugo mjesto, i po 50KM za treće i četvrto.