Otvorena izložba likovne kolonije zavičajnih slikara

Danas je u Gradačcu, u prostorijama Bošnjačke zajednice kulture „Preporod“ svečano otvorena izložba likovne kolonije zavičajnih slikara. Promociju je otvorio poznati gradačački slikar Redžo Dervišević, a uvodničar je bila Nadira Pamuković, predsjednica BZK Preporod Gradačac.

U okviru Kikićevih susreta, prethodno je održana promocija knjige “Majka će umrijeti sama” Fuada Hrustića, monodrama “Ich liebe Deutschland” Vahida Klopića, i „Noć muzeja“ sa temom  „Kikićevi susreti kroz vrijeme“, na kojoj je predstavljena građa iz depoa Zavičajne zbirke.

Nakon izložbe, završno književno veče, koje krasi Kikićeve susrete, biti će održano u srijedu, 28.10.2020.godine, u kongresnoj sali Gradačačkog sajma sa početkom u 18,00 sati.