Prvo druženje u biblioteci „Alija Isaković“ nakon izolacije zbog koronavirusa

U četvrtak, 11.6. 2020. biblioteka „Alija Isaković“ biće domaćin mališanima iz Tuzle i Gradačca.

Jedno novo i sasvim drugačije druženje, učenje, zabavu i kreativnost organizirali smo sa Međunarodnim interaktivnim centrom iz Tuzle. Ovaj centar predstavlja sigurno okruženje za rad, inovacije, zabavu, kreativnost, učenje, saradnju, umrežavanje i usvršavanje. Do sada su u saradnji sa kniževnicom Jagodom Iličić proveli set radionica „Pričala nam teta Knjigolina“, a posljednja u nizu će biti upravo u Gradačcu gdje će se proslaviti rođendan omiljenog dječijeg pisca Hansa Kristijana Andersena. Zbog korona virusa ovo „druženje sa Andersenom“ pomjereno je za juni mjesec.

Radionica i druženje će biti održana u prostorijama Biblioteke, ili na terasi, ako vrijeme dozvoli. Osim toga djeca će imati priliku vidjeti Biblioteku, Muzejsku zavičajnu zbirku i historijske spomenike u starom kompleksu grada.

Druženje će početi oko 13 sati i trajaće cijelo poslijepodne.