VIDEO: U Biblioteci „Alija Isaković“ održano druženje mališana iz Tuzle i Gradačca

Jedno novo i sasvim drugačije druženje, učenje, zabavu i kreativnost organizirali smo 11.6.2020.godine sa Međunarodnim interaktivnim centrom iz Tuzle. Ovaj centar predstavlja sigurno okruženje za rad, inovacije, zabavu, kreativnost, učenje, saradnju, umrežavanje i usvršavanje.

Do sada su u saradnji sa kniževnicom Jagodom Iličić proveli set radionica „Pričala nam teta Knjigolina“, a posljednja u nizu će biti upravo u Gradačcu gdje će se proslaviti rođendan omiljenog dječijeg pisca Hansa Kristijana Andersena. Zbog korona virusa ovo „druženje sa Andersenom“ pomjereno je za juni mjesec.

Radionica i druženje su održani u Biblioteci i na njenoj terasi.  Djeca su imala priliku vidjeti Biblioteku, Muzejsku zavičajnu zbirku i historijske spomenike u starom kompleksu grada.