Najboljim čitateljima uručene nagrade za 2015. godinu

Danas je u Javnoj ustanovi Javnoj biblioteci „Alija Isaković“ u Gradačcu, povodom rođendana istaknutog bh. pisaca Alije Isakovića, održano druženje sa pjesnikinjom Majdom Zukić – Ribić, promocija njene knjige „Monolog tišinhane“, i svečana dodjela priznanja najvjernijim čitateljima Biblioteke u 2015. godini. Svečanost je upotpunjena izvrsnim muzičkim izvedbama učenika Muzičke škole iz Tuzle.

????????????????????????????????????

• U kategoriji najmlađih nagrađen je Emir Nalić.
  • Lejla Efendić, učenica OŠ „Dr. Safvet-beg Bašagić“ Gradačac nagrađena je u kategoriji od 1. do 4. razreda.
  • Lejla Hadžimuhamedović, također učenica OŠ „Dr. Safvet-beg Bašagić“, nagrađena je u kategoriji od 5. do 9. razreda.
  • U kategoriji osnovnih škola pokretne biblioteke od 1. do 4. razreda najviše knjiga je pročitao Britvarević Fatmir, učenik OŠ „Ivan Goran Kovačić“
  • Dervišagić Amra, učenica OŠ „Edhem Mulabdić“, nagrađena je u kategoriji čitatelja pokretne biblioteke od 5. do 9. razreda.
  • Ena Haseljić, učenica Gimnazije „Mustafa Novalić“ je nagrađena u kategoriji srednjoškolaca.
  • U kategoriji odraslih, najviše knjiga u 2015. godini, proščitala je Mešanović Mirsada.
  • Zilfa Bišanović je nagrađena kao najbolja čitateljka u kategoriji starijih osoba.